ProjeAyrıcalıklarımızSosyal yaşamÖdüllerimizİletişim
     
 

TÜRKİYE'NİN EN HIZLI DEĞER KAZANAN BÖLGESİ; KURTKÖY

Tertemiz havası, doğal güzellikleri, şehrin merkezine yakınlığı, zemin karakterinin depreme karşı dayanıklılığı, kaçak ve düzensiz yapılaşmaya kesinlikle izin verilmemesi Kurtköy'ü İstanbul'un en cazip yerleşim alanlarından biri haline getiriyor. Bölgeye değer kazandıran her yeni proje ile sürekli gelişen Kurtköy, gayrimenkul pazarının zirvesine yaklaşıyor.

 

TÜRKİYE'NİN EN HIZLI BÜYÜYEN HAVAALANI; SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı hava taşımacılığının her geçen gün daha fazla kullanıldığı günümüzde, yepyeni yatırımlarla büyüyor. Yıllık 25 milyon yolcu taşıma kapasitesine ulaşan Sabiha Gökçen Uluslar arası Havaalanı, Kurtköy'ün gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır.

Kurtköy'ün bugün yalnızca İstanbul'un değil hayatın da merkezi olmasını sağlayan birçok etken bulunuyor.

KURTKÖY İŞ TURİZMİNİN DE MERKEZİ OLACAK; FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Avrupa'nın en büyük fuar alanlarından biri olarak hizmete girmesi planlanan fuar ve kongre merkezi, bölgenin adını tüm dünyaya duyuracak.

 

AVRUPA'DA BİR NUMARA; HABOM (HAVACILIK BAKIM ONARIM MERKEZİ)

Kurtköy, İTEP (İleri Teknoloji Endüstri Parkı) Projesi kapsamında Avrupa'nın en büyük havacılık bakım onarım merkezi THY Teknik A.Ş. ortaklığıyla inşa edilecek bakım hangarları, revizyon atölyeleri, bakım üssü destek merkezi, eğitim merkezi, simülatör binası gibi tesislerin yer alacağı bir komplekse de ev sahipliği yapacak.

 

 

EN GÖZDE OKULLAR ÇOK YAKININIZDA; EĞİTİM KURUMLARI

Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Koç Lisesi, Küçük Prens İlk öğretim Okulu, Coşkun Koleji, Bilfen Anaokulu, Irmak Okulları Yuvası ve yakın gelecekte açılacak İstanbul Ticaret Üniversitesi, Alarko Üniversitesi, Şişli Terakki ve Fenerbahçe Kolejleri ile Kurtköy her düzeyde eğitim olanakları sunuyor.

 

DÜNYACA ÜNLÜ YARIŞLARIN EN GÖZDE PİSTİ; İSTANBUL PARK FORMULA 1

Kurtköy'ün hemen yakınında bulunan İstanbul Park Formula 1 pisti, bölgenin ilk büyük yatırımı olma özelliğine sahip. Bu pist sadece Formula 1 yarışlarına değil, aralarında MotoGP'nin de bulunduğu üst düzey birçok yarış organizasyonuna ve çeşitli aktivitelere de ev sahipliği yapıyor.

 

EVİNİZİN ÇOK YAKININDA DEV BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİ; VİAPORT OUTLET CENTER

2008'de faaliyete geçtiği günden beri sadece İstanbul ve Türkiye'den değil yurt dışından da büyük ilgi gören Viaport Outlet Center'da 180 mağaza ve 30 restoran/kafe yer alıyor. Viaport Outlet Center'ı her ay 1,5 - 2 milyon kişi ziyaret ediyor.

 

ULAŞIM OLANAKLARI

Kurtköy, ulaşım kolaylığı açısından adeta Türkiye'nin en şanslı bölgesi. TEM ve E-5 Otoyolları ile sahil yolu bölgeye çok yakın. TEM'e Kurtköy gişelerinden çıkış yaptığınızda en fazla 20 dakika içinde Boğaziçi veya Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde olabiliyorsunuz. Ayrıca yapımı bitmek üzere olan Kadıköy-Kartal Metro Hattı'nın ikinci etabı da Kartal-Pendik-Kurtköy aksı üzerinden Sabiha Gökçen Havaalanı'na bağlanacak.

 

10 DAKİKADA DENİZE ULAŞABİLİRSİNİZ; PENDİK MARİNATÜRK

Yaklaşık 600 yat kapasitesiyle Ataköy ve Kalamış'tan sonra İstanbul'un üçüncü büyük marinası olacak Pendik MarinTurk, Kurtköy bölgesine de hizmet verecek.

 

 

KURTKÖY TEKNOLOJİ ÜSSÜNE DÖNÜŞÜYOR; TEKNOPARK

Sabiha Gökçen Havaalanı'nın hemen yanında, yaklaşık 90 hektar üzerinde faaliyete geçmesi planlanan İTEP (İleri Teknoloji Endüstri Parkı) Projesi ile Kurtköy, Türkiye'nin teknoloji üssü olacak. Teknopark'ta Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu çerçevesinde birçok yerli ve yabancı firmalar bulunacak.